2016. április 4-15.

Az Európa szerte kiemelt esemény szeretné felhívni a figyelmet a munkáltatókra - mint az ÁFSZ leglényegesebb célcsoportjára, illetve a fontosságukra. A következő üzenettel szólítja meg a munkáltatókat: „Beszéljünk az álláshelyekről!”.

  

 

Az első Európai Munkáltatói Napokat az Európai Unió tagállamai mellett Izland és Norvégia is megrendezi, a helyi foglalkoztatási szolgálatok szervezésében. A hagyományteremtő kezdeményezés célja, hogy közelebb hozza a munkaadókat az állami foglalkoztatási szolgálatokhoz, támogassa köztük a párbeszédet és tudatosítsa a foglalkoztatáshoz kapcsolódó problémákat.


Az április 4-15. közötti időszakban az Európai Foglalkoztatási Szolgálatok hálózata olyan tematikus tevékenységeket szervez, mint például a személyes, telefonos, vagy online kapcsolatfelvétel, állásbörzék, célzott információs fórumok, szemináriumok, workshopok, valamint kommunikációs tevékenységekkel kombinált munkáltatói reggelik, amelybe munkáltatói és civil szervezeteket is bevonnak. A tagállamok a helyi munkaerő-piaci sajátosságaikra és a nemzeti prioritásokra fókuszálnak.


Az Európai Munkáltatói Napok rámutat arra, hogy a foglalkoztatási szolgálatok hálózata Európában nem egy „elvont konstrukció”, hanem egy jól működő szervezet, amely jelentős mértékben hozzájárul az európai munkaerőpiacok javításához, fejlesztéséhez. Közelebbről nézve a hálózatot: alkalmazottainak száma meghaladja a 350 000 főt, összesen 6 400 irodában, és több mint 2 millió állásajánlat szerepel a nyilvántartásban. A Foglalkoztatási Szolgálatok Hálózatát tekinthetjük a legnagyobb humánerőforrás-fejlesztési hálózatnak Európában.

 
Az Európai Munkáltatói Napokat idén áprilisban először rendezik meg. Az eseményt beharangozó brüsszeli sajtótájékoztatón Frank Weise, az Európai Foglalkoztatási Szolgálatok Hálózatának kuratóriumi elnöke és a Német Foglalkoztatási Szolgálat vezetője hangsúlyozta, hogy különösen értékes a jó kapcsolat a munkáltatók és a foglalkoztatási szolgálatok között: „Ha nem ismerjük a munkáltatók speciális igényeit a munkavállalókkal szemben, akkor esélyünk sincs arra, hogy az álláskeresőket beintegráljuk a munkaerőpiacra.  Éppen ezért a munkáltatók a mi legfőbb célcsoportunk és nem csak a nagyvállalatokkal való kapcsolatot kell erősítenünk, hanem a kis- és középvállalkozásokkal is, mivel a legtöbb országban ők a munkaerőpiac alappillérei. Európa minden országában különböző kihívásokkal nézünk szembe a munkaerőpiacon és szükségünk van a munkáltatóink és partnereink támogatására. Hiszem, hogy az Európai Munkáltatói Napok sikeres bevezetésének hosszú távú hatása és egyedülálló, eredményes kimenetele lesz: az Európai Foglalkoztatási Szolgálat több mint 150 000 munkáltatót ér el ezzel az elszánt akcióval!”

 

További információ az Európai Munkáltatói Napokról

 

 

Budapest, 2016. március